Догляд за ювелірними виробами

Для того, щоб ваші улюблені ювелірні прикраси зберігали свій привабливий вигляд і довго тішили вас своєю красою, про них потрібно правильно піклуватися. Ми підібрали для вас найкращі рекомендації по догляду за ювелірними виробами, яких ви легко зможете дотримуватися в повсякденному житті.


Основні рекомендації:

 • Слід знімати прикраси під час спортивних тренувань, роботи по дому і саду, прибирання, приготування їжі та інших фізичних активностей, щоб запобігти механічним пошкодженням виробів;
 • Намагайтесь уникати падіння прикрас, особливо з вставками каміння чи емалі, навіть з невеликої висоти;
 • Знімайте ювелірні вироби перед тим, як відвідати басейн, сауну, лазню або інше місце з високими вологістю і температурою, а також перед сном;
 • Зберігайте прикраси окремо одна від одної в м’яких мішечках або спеціальній скриньці з багатьма відділеннями;
 • Коштовне каміння не любить вологості, тож вироби з такими вставками слід зберігати в сухому і темному місці;
 • Уникайте чищення ювелірних виробів абразивними речовинами (дрібнозернистими чи порошковими речовинами), щоб запобігти виникненню подряпин;
 • Шкідливий вплив на ювелірні метали мають: йод, хлор, солі міді і ртуті, речовини, що містять аміак (користуючись засобом для зняття лаку, кремами і мазями попередньо зніміть каблучки);
 • Регулярно протирайте вироби спеціальною серветкою для чистки ювелірних прикрас. Якщо у вас поки такої немає, можна використати м’яку фланелеву або замшеву тканину;
 • Знімайте прикраси перед тим, як контактувати з побутовою хімією (деякі компоненти можуть непередбачувано вплинути на виріб);
 • Одягайте прикраси, як фінальний акцент вашого образу, тільки після нанесення косметики, парфумів і завершення укладки волосся.

Рекомендуємо, щонайменше раз на рік, віддавати ваші прикраси на професійну чистку в ювелірну майстерню.

Як правильно чистити ювелірні прикраси

Срібні ювелірні вироби частіше втрачають свій блиск і тьмяніють, ніж вироби з інших металів. Тому вони потребують більш ретельного і частішого догляду. Очищення срібних прикрас ювелірною косметикою (1):

Щоб очистити легкі забруднення срібних прикрас, досить використати Спеціальну Серветку для чищення і полірування ювелірних виробів. Ретельно протріть прикрасу і ви побачите, як вона по нову засяє. Важливо! Серветки не рекомендовано використовувати для чистки натурального каміння: бурштину, перлів, коралів, бірюзи та інших. Для видалення більш сильних і застарілих забруднень, використовуйте Професійну Рідину для чищення ювелірних виробів. Досить занурити прикрасу у розчин на 1-3 хв і потім промити під теплою протічною водою. Після цього, протріть виріб м’якою тканиною і насолоджуйтесь його оновленою красою. Важливо! Не рекомендовано застосовувати Рідину для чищення виробів з коштовним камінням, емалью, каучуком, а також виробів покритих родієм чи позолотою.Також, ви можете очистити срібні ювелірні прикраси простими підручними засобами (2). Наприклад, теплим мильним розчином (1/2 стакана) з додаванням 1 ч. ложки нашатирного спирту + м’яка щіточка. Після цього вироби потрібно ретельно промити чистою водою і насухо протерти м’якою тканиною (мікрофібра, фланель, замша). Важливо! Не рекомендовано використовувати такий метод для очищення виробів з коштовним камінням, емалью, каучуком, а також виробів покритих родієм чи позолотою.

Срібні прикраси покриті родієм менше тьмяніють і їх досить легко очистити. Є два способи:

 1. Промити прикраси під теплою протічною водою, висушити за допомогою оксамитової або іншої м’якої тканини і провести полірування спеціальними серветками для ювелірних виробів.
 2. Протерти вироби ватним диском, змоченим в теплому мильному розчині. При сильних забрудненнях можна повністю занурити прикрасу в цей розчин на 1-2 хв. Після цього промити під чистою водою і висушити м’якою тканиною. Важливо! Не використовувати щітки.


Проте, якщо з часом родовані вироби втратили свій вигляд і блиск, на них з’явилися темні плями, які не можливо відчистити самостійно – потрібно звернутися в ювелірну майстерню за професійною допомогою.

Золоті ювелірні вироби більш стійкі до втрати зовнішнього вигляду, проте з часом теж потребують відновлення. Очистити золоті прикраси можна тією ж ювелірною косметикою (див. 1), що і срібні вироби. Важливо! Зберігайте рекомендації по очищенню ювелірних прикрас з камінням, іншими вставками чи покриттями, які описані вище. Також, ви можете очистити золоті ювелірні вироби простими підручними засобами (див.2). Рецепт такий як у випадку зі срібними виробами: теплий мильний розчин (1/2 стакана) з додаванням 1 ч. ложки нашатирного спирту + м’яка щіточка. Потім ретельно промити чистою водою і насухо протерти м’якою тканиною (мікрофібра, фланель, замша). Важливо! Не рекомендовано використовувати такий метод для очищення виробів з коштовним камінням, емалью, каучуком, а також виробів покритих родієм.


  Ще одним цікавим методом, який відновить яскравість і природне сяйво золота є цибулевий сік. Золоті прикраси потрібно натерти цибулевим соком і залишити на декілька годин. Після чого промити під чистою водою і висушити за допомогою м’якої тканини.

Окремої уваги потребують вироби з коштовним камінням. Розглянемо найпопулярніші.

   Прикраси з діамантами легко втрачають привабливий вигляд, збираючи бруд, особливо жири. Косметичні засоби і пил осідають на камені, тому він втрачає свій блиск та гру світла. Хоч діамант представник вищого класу серед дорогоцінного каміння, він зовсім не вибагливий в догляді. Очистити діамант можна тим самим теплим мильним розчином з м’якою щіточкою, після чого промити чистою водою і висушити м’якою тканиною. Час від часу вироби з діамантами рекомендовано віддавати на професійну чистку в ювелірну майстерню.

Перли – найбільш ніжні і чутливі з усіх видів каменів. Вони потребують найбільш бережного догляду. Перли обов’язково потрібно зберігати окремо від інших прикрас! Перли не люблять самотності. Якщо їх довго не носити – камінь буде тьмяніти. Щоб очистити прикраси з перлами, їх потрібно акуратно вимити в легкому мильному розчині, промити чистою водою і дати висохнути. Щоб позбутись забруднень і вологи, перли можна акуратно протерти картопляним крохмалем.

  Догляд за прикрасами з топазами. Топаз – дуже міцний камінь (може похвалитися коефіцієнтом 8 по шкалі Мооса, яка визначає твердість мінералів). Проте, йому теж є чого боятися. Топази дуже не люблять кремів, мазів, засобів для миття посуду і інших хімічних речовин. Очистити вироби з топазами можна за допомогою теплого мильного розчину. Інгредієнти: м’який миючий засіб і тепла вода в пропорції 1:3. Прикраси потрібно залишити в розчині на 15-20 хв, після чого почистити їх щіточкою і промити чистою водою. Після того, як виріб стане сухим, рекомендовано відполірувати його м’якою тканиною (фланель, замша).

Догляд за прикрасами з іншим коштовним камінням.

Спосіб очистки сапфірів, рубінів, кварцу (до якого відноситься Аметист), гранату, через їхню високу твердість по шкалі Мооса, аналогічний догляду за топазами. Ще один спосіб, щоб повернути сяйво сапфірам, рубінам і александритам – їх потрібно промити в теплій воді з нашатирним спиртом (1 ч. ложка на ½ стакана води), потім чистою водою і протерти м’якою серветкою.

Досвідчені майстри-ювеліри команди МаркоСолі завжди готові вам допомогти і відновити бездоганний вигляд улюблених прикрас.