"Якщо ти народилася без крил, не заважай їм рости" - Коко Шанель

19 вересня 1944 року. Париж. Двоє офіцерів, озброєних револьверами, супроводжували даму 60-років, одягнену в білий елегантний костюм. Це був арешт. Не помітити цю дивну процесію було неможливо. Жінка трималась впевнено, гордовито поглядаючи довкола. Вона не відчувала ні страху, ні докорів сумління. Вона була надто незалежною.

З готелю Ritz на Вандомській площі, під конвоєм, виходила Габріель Коко Шанель, велична мадемуазель, легенда моди, жінка міф, життя якої оповите безліччю таємниць.

Вона ні на хвильку не сумнівалась, що свободу, якої вона досягала ціле життя, в неї не заберуть.

«В 12 років в мене відняли все. Було відчуття, що я померла. Монастир, в якому я опинилась після смерті мами, давав стіни і жалюгідне існування». Маленькій Габріель доводилось працювати від світанку до пізньої ночі. Однак, ситуація не змінювалась. Вже тоді Габі зауважила, що існує інший світ. Світ, в якому можна було жити в достатку. За столом, навпроти, сиділи дівчата, за яких платили. Вони не працювали, в них була інша їжа та інше вбрання.

«В той час я зрозуміла силу грошей, хочеш незалежності - заробляй».

Свобода - стала головним змістом її життя.

В 20 років Габріель розпочинає свою кар’єру у салоні "Свята Марія", де обслуговували майбутніх наречених. У вільний час вона співає у кафе Ротонда, де за веселу пісеньку про курчатко отримує псевдонім Коко. Юна, зухвала, смілива, делікатної зовнішності та з витонченими рисами, вона привертає до себе увагу чоловіків. У кафе, Коко знайомитися з багатим спадкоємцем текстильних підприємців Етьєном Бальсаном. Він був зачарований тендітною Коко. Руку не запропонував, а от серце так. Вона переселяється в його маєток.

Коко шанель биография,коко шанель биография личная жизнь, коко шанель біографія українською, коко шанель все о ней, коко шанель история успеха

Бальсан став для Коко містком із злиднів у забезпечене респектабельне життя. Вона спрагло освоювала правила етикету, вчилась верховій їзді та власноручно виготовляла капелюшки для жінок, які частенько навідувались у резиденцію Бальсана. Вона прагнула більшої незалежності, ніж бути утриманкою Етьена. Бальсан був знаним світським гульвісою, тому своїм інтересам не зраджував, змінюючи жінок одну за одною. Щоб Коко не заважала, він винайняв для неї першу майстерню, хоча вважав її справу забаганкою, та познайомив зі своїм другом Артуром Кейпелом. Капелюшки Шанель швидко завоювали престиж серед француженок. Це був справжній старт до омріяної фінансової незалежності.

Якщо Бальсан вважав таке захоплення несерйозним, Артур Кейпел підтримав підприємницькі здібності Коко і щедро їх фінансуючи. Не тільки підтримав, він закохався. Між ними спалахнув бурхливий роман. Етьєн Бальсан не жадав поступатись своїм правом на Коко. Друзі сперечалися, ревнували, зводили між собою рахунки. Шанель працювала. Це було важливіше.

Дозволяючи любовні стосунки, вона ніколи не забувала про справу, і поступово ставала тією Шанель, яку ми знаємо.

«Я змогла створити свій дім, тому що двоє чоловіків сперечалися за мою скромну персону» - згадувала вона потім.

При фінансовій підтримці Кейпела, Коко відкриває вже тепер магазин-майстерню. Спочатку вона шила капелюшки, згодом додались блузи, жакети, плаття вільного крою! Коко кинула виклик тогочасним корсетам, які заковували жіночий силует, не давали вільно дихати.

Вона почала творити нову епоху моди! Революційно, впевнено, незалежно.

Коко шанель биография,коко шанель биография личная жизнь, коко шанель біографія українською, коко шанель все о ней, коко шанель история успеха

«Я була ровесницею нового віку. І коли знадобилось висловити себе через одяг, він звернувся до мене».

Бунтарка Коко намагалась змінити жіночу свідомість.

«Жінка - це не модний чоловічий аксесуар! Жінка - це особистість!». Тільки жінка повинна обирати, що їй носити і який парфум вона бажає нанести.

Коко Шанель ввела у моду вільний крій, який не сковував рухи, плаття, які відкривали гомілку, твідові брючні костюми, щоб підкреслити жіночу незалежність, жакети без лацканів, коротку стрижку, як виклик тогочасним стереотипам. Створила маленьке чорне плаття - символ жіночої емансипації, яке стало маст-хев гардеробу кожної жінки.

Додала до чорного плаття перла, обвиваючи численними перлинними нитками бюст. Вона перетворила прикраси у найдемократичніший аксесуар. Якщо Мікімото культивував ідеальну за формою та якістю перлину, яка була еталоном високої моди, Коко зробила акцент на недорогих перлинах, які могла собі дозволити пересічна жінка.

« Перла завжди праві», стверджувала Шанель, закидаючи довжелезні кольє за спину.

Коко шанель биография,коко шанель биография личная жизнь, коко шанель біографія українською, коко шанель все о ней, коко шанель история успеха

Робота, чоловіки, слава, гроші і свобода. Коко Шанель п‘яніла від своєї свободи, свободи не рахувати, свободи вступати у стосунки з відомими та знаменитими.

Артур Кейпел загинув у автокатастрофі. Коко впала у депресію, оточивши себе чорним кольором. Є свідчення, що поява чорного плаття - це наслідок трауру. Не зважаючи на сердечну рану, Коко продовжувала полоняти чоловіків. В її оточенні з’являється князь Дмитро Романов, двоюрідний брат російського царя. Стосунки тривали рік та виявились корисними для Шанель. Він познайомив Шанель з парфюмером Ернестом Бо, співпраця з яким принесла світу легендарні духи, перший синтезований парфюм - Chanel № 5.

Чоловіки любили Коко Шанель, любили без пам’яті, та не одружувались. Нові стосунки, які тривали 14 років, з герцогом Вестмінстерським відкрили їй двері у вищий світ. Герцог обожнював Коко, кинувши до її ніг свої незліченні статки. Коко засновує у Парижі свій дім - дім моди Коко Шанель, знайомиться з Черчілем. Саме він на прохання герцога сприяє звільненню Коко Шанель з-під арешту у вересні 44 року. Герцог Вестмінстерський довго добивався руки від легковажної Коко, та в результаті одружився на іншій.

«Герцогів та герцогинь може бути багато, а Коко Шанель одна». Вона не могла проміняти себе, свій дім на статус одруженої мадам, так і залишившись для світу - Величною мадемуазель.

Коко шанель биография,коко шанель биография личная жизнь, коко шанель біографія українською, коко шанель все о ней, коко шанель история успеха

Історію життя легендарної Коко Шанель неможливо вмістити в одній ювелірній історії. Шанель не уявляла образ жінки без прикрас. Вважало його недосконалим, незавершеним.

MarkoSoli – пишемо ювелірні історії✨