Як мрія перетворила бідного продавця локшини у короля перлів

«Я мрію прикрасити шиї всіх жінок перлами» - Кокічо Мікімото

«Я мрію виростити ідеально круглу перлину зі сліпучим блиском, мрію отримувати тисячі культивованих перлин і творити з ними прикраси» - затамувавши подих, проговорюючи свою мрію як мантру, Кокічо Мікімото з обережністю діставав з мушлі молюска чергову перлину. Дванадцять років експериментів, безсонних ночей та невтомної праці, повені, які знищували цілі плантації устриць, смерть дружини, на посаг якої була придбана перша устрична ферма, банкрутство та шалені борги, не зламали цю мрію. Мікімото не здавався.

Він звик працювати. Народившись у сім’ї бідного торговця японської локшини Удон, Кокічо у 13 років залишив школу, щоб заробляти. Однак злидні не покидали його родину. Тоді підприємливий юнак організував доставку локшини до замовників додому. Це був прорив. Він з успіхом розвинув родинний бізнес і вже в 21 рік увійшов до Асамблеї підприємців японського містечка Тоби, у якому він народився.

Однак це була не його мрія. Мікімото годинами міг дивитись на море, проводжаючи поглядом пірнальників за устрицями, з нетерпінням очікуючи, чи вдасться на цей раз знайти справжню круглу перлину.


Мікімото, вдивляючись у морську блакить, напружено думав. Праця пірнальників була важкою. Деякі з них гинули. Одиницям справді таланило, і вилучені з морської безодні молюски з перлинами цінувались дуже дорого. Ідея, як блискавка, спалахнула в його голові. Перлину потрібно виростити. Виростити у мушлі.

Ідея була фантастичною. Ні ресурсу, ні коштів. Та справді, коли дуже чогось хочеш, неможливе стає можливим. І навіть, небеса відкривають свої горизонти.

Мікімото витягнув свій щасливий квиток. Він рано одружився і за отриманий його дружиною спадок, придбав першу устричну ферму. Почав експерементувати. У морські молюски, а саме раковини Акойа, він підсаджував піщинки, згодом перламутрові кульки та уривки мантії ( внутрішнє тіло мушлі). Такі зщеплені устриці опускались у морську воду. Процес створення перлин тривав два роки. За цей час всередині стороннє тіло покривалось прошарками перламутру, утворюючи перлину.

Микимото жемчуг, микимото история бренда, микимото история, ювелирные украшения микимото

У 1905 році черговий паводок викликав загибель 850 тисяч устриць. Кокічо Мікімото впав у розпач. Все знищено. Роки експериментів та праці зійшли нанівець. Повністю втративши надію, Мікімото відкрив одну з вцілілих устриць. І, виявив перлину ідеальної сферичної форми з товстим прошарком перламутру та бездоганним блиском. Це була перемога. Перемога для Мікімото, та не ювелірної промисловості.

Поки Мікімото тріумфував, європейська ювелірна спільнота звинуватила його у шахрайстві - «Ці перлини фальшиві». Ще один удар та три роки судових процесів. Тільки після численних експертиз у 1908 році культововані перла отримали визнання, а Кокічо Мікімото патент на їхнє виготовлення. З цього часу для його фірми та світової ювелірної промисловості почалась ера культивованих перлин.

Микимото жемчуг, микимото история бренда, микимото история, ювелирные украшения микимото

Мікімото працював як одержимий, до тонкощів відшліфовуючи свій метод. Він експериментував з формою та кольором. Завдяки йому з’явились перлини фантастичного забарвлення: сліпучо білосніжні, молочні, сріблясто-чорні з десятками відтінків, персикові, перлини насичено золотавого відтінку та ніжної шампані. Вони стали еталоном у світі високого ювелірного мистецтва.

Мікімото заснував свою імперію і був проголошений «королем перлів». Він не тільки вирощував перли, він, не маючи ювелірної освіти, почав створювати з ними прикраси. Тільки 5% з усіх культивованих перлин відповідали його скурпульозним стандартам якості. І саме вони вплітались у перлинні намиста, щоб прикрашати шийки жінок. Це те, про що він так мріяв.

Кокічо Мікімото прожив довге життя. Він відійшов у вічність у віці 96 років. До останнього подиху він тримав у серці слова своєї дружини, яка померла у молодому віці, - «Тільки не здавайся, я вірю у тебе». Ця віра надихала, а особисті якості цілеспрямованості, впертості та одержимості своєю ідеєю, принесли йому світове визнання, перетворивши бідного продавця локшини у «короля перлів».

Мікімото був удостоєний вищої нагороди Японії - титулу «Національний скарб» та ордену «За заслуги». Перлини Мікімото за його методом вирощуються у всьому світі. Тільки у Японії, на створеній ним фермі, їх видобувають тонни, вплітають у намиста та створюють ювелірні прикраси.

Микимото жемчуг, микимото история бренда, микимото история, ювелирные украшения микимото

Кокічо Мікімото став легендою. Його любов до перлів підхопила теж легенда світової ювелірної моди - Коко Шанель, з упевненістю заявивши, що «Перла мають рацію». А це вже наступна ювелірна історія.

MarkoSoli – пишемо ювелірні історії✨