«Прийшов час, коли на мене почали працювати князі та графи» - Коко Шанель

Велична мадемуазель, Коко Шанель не була ювеліром. Бунтарка за натурою, вона заперечувала правила моди, створювала демократичний стиль в одязі та прикрасах. Діаманти для неї були консервативним духом минулої епохи. Вона їх не носила, хоча досягнула вершини своєї слави і була жаданою гостею великосвітських подій.

«Я не люблю коштовності заради коштовностей, які дістають зі сейфу, щоб справити враження, а потім ховають знову у сейф».

Коли герцог Вестмінстерський намагався їй освідчитись, подарувавши великий смарагд, Коко з кокетством та притаманною їй зухвалістю, викинула його за борт корабля, на якому вони знаходилися. У таких вчинках виявлялася вся сутність Великої мадемуазель.

Коко вважала, що прикраси повинні служити, нести основну свою місію - прикрашати жінку, не зважаючи на становище та походження.

Вона перетворила перла у найдоступніший аксесуар, прикрашаючи ними улюблене чорне плаття, гольфи та брючні костюми. Ввела в моду, закохала усю Францію, а згодом цілий світ, у недорогі річкові перла та перла бароко неправильної форми. Вона не створювала з ними ювелірні колекції, вона задала перлам тон смаку, вишуканості та елегантності.

коко шанель бренд, коко шанель біографія українською, коко шанель интересные факты, коко шанель історія успіху

Хоча Коко Шанель дуже легковажно відносилася до коштовних каменів, у її ювелірній скриньці їх було вдосталь. Це були подарунки тих, відомих та заможніх, герцогів та знаних магнатів, які любили Коко та вважали за честь піднести цінний подарунок. Можливо, вони так би і залишились у сейфі, якби не її знайомство з герцогом ді Вердурою.

Герцог Фулько ді Вердура походив зі знатного роду сицилійської аристократії. Молодий красень, з витонченим смаком та потягом до розкоші, він прибув у Венецію, щедро спускаючи статки свого покійного батька. Розгульний спосіб життя міг привести його до банкрутства, якби не Коко Шанель. Тепер вона обирала. Його врода, вроджений талант та мистецькі здібності полинили Коко.

Вона запрошує його розробити новий дизайн текстилю. Спостерігаючи за його роботою, вона зрозуміла, що перед нею знаходиться справжній талант.

коко шанель бренд, коко шанель біографія українською, коко шанель интересные факты, коко шанель історія успіху

В неї миттю спалахує ідея! Її коштовні камені повинні побачити світ! Коко вручає свою скарбницю герцогу з пропозицією, надати цим каменям нового життя.

Шанель не помилилася. Їхня спільна праця виявилася плідною. І як наслідок, у 1930 р. світ побачив ювелірну колекцію герцога ді Вердури та Коко Шанель - браслети з Мальтійськими хрестами.

Виконані вони були в золоті або сріблі, покриті білою емаллю, у формі широкого манжету, який візуально продовжував рукав. Мальтійські хрести були викладені діамантами в поєднанні з некоштовними каменями-мінералами, другого та третього порядку. Це було нечувано. Світський бомонд був здивований та шокований. Коко з Фулько ді Вердурою побешкетували, поєднавши непоєднуване. В той час це був знову виклик усталеним поглядам на коштовності.

Масивні браслети з мальтійськими хрестами швидко набували популярності. Гра неймовірних кольорів коштовних каменів різного ґатунку, зробила їх неординарними та унікальними. Вони стали не підвладні часу.

коко шанель бренд, коко шанель біографія українською, коко шанель интересные факты, коко шанель історія успіху

Завдяки Коко, герцог відкрив в собі талант ювеліра. Вона це вчасно помітила, підхопила і дала йому старт у велике майбутнє. Якщо раніше чоловіки підтримували та фінансували Коко, тепер Велична мадемуазель своєю легкою рукою запалювала зірки.

Пропрацювавши разом з Шанель 8 років, Фулько ді Вердура переїхав до Америки, заснував свій ювелірний дім «Verdura” та увійшов в історію ювелірного мистецтва, як майстер шедеврів.

У США, в тандемі з Полем Флато, Фулько ді Вердура створює колекцію прикрас Verdura for Flato, які стають знаменитими та популярними серед зірок Голлівуду таких, як Марлен Дітріх, Джоан Фонтейн, Тайрон Пауер, Гері Купер, Джоан Кроуфорд!

А Коко Шанель у 1932 р. створила свою власну та єдину ювелірну колекцію Високого мистецтва, Bijoux de Diamants, прикраси з діамантами. Час змінив її відношення до короля усіх коштовних каменів - діаманту. Колекція була виготовлена на прохання Товариства реалізаторів алмазів з метою їхньої реклами. В її основі було 5 мотивів-символів: перо, бахрома, бант, сонце та зірки, – містичне сузір'я, що нагадувало їй мозаїчний малюнок підлоги, де пройшло її дитинство. Габріель Шанель вважала число «5» щасливим, тому закодувала його в своїх духах “Chanel N5” та ювелірній колекції, організовуючи свої виставки 05.05.

коко шанель бренд, коко шанель біографія українською, коко шанель интересные факты, коко шанель історія успіху

Велична жінка! Перед нею завмирали, боготворили! Чоловіки захоплювались її дивовижною харизмою! Кожний, з ким звела її доля, залишив у житті Коко непересічний слід.

І слово «Вона», яке часто вживали по відношенню Коко Шанель, набувало величі та сили! Сили жінки, яка стала легендою! Сили жінки - ім‘я якої вже друге століття не сходить з вуст!

MarkoSoli – пишемо ювелірні історії✨