"Якщо ти народилася без крил, не заважай їм рости" - Коко Шанель


19 вересня 1944р. Париж. Два офіцери, озброєні револьверами, супроводжували леді 60 років, одягнену в білий елегантний костюм. То був арешт. Не помітити цієї дивної процесії було неможливо. Жінка трималася впевнено, гордо поглядаючи довкола. Вона не відчувала ні страху, ні докорів сумління. Вона була надто незалежна.

З готелю Ritz на Вандомській площі, під конвоєм, виходила Габріель Коко Шанель, велична мадемуазель, легенда моди, жінка міф, життя якої огорнуте безліччю таємниць.

Вона ні на хвилину не сумнівалася, що свободу, яку вона досягала все життя, у неї не заберуть.

«У 12 років у мене забрали все. Було відчуття, що я померла. Монастир, в якому я опинилася після смерті мами, давав стіни та жалюгідне існування» Маленькій Габріель доводилося працювати від світанку до пізньої ночі. Проте ситуація не змінювалася. Вже тоді Габі зауважила, що є інший світ. Світ, у якому можна було жити у достатку. За столом сиділи навпроти дівчата, за яких платили. Вони не працювали, у них була інша їжа та інші вбрання.

«Тоді я зрозуміла силу грошей, хочеш незалежність – заробляй».

Свобода – стала головним змістом її життя. У 20 років Габріель розпочинає свою кар'єру в салоні Свята Марія, де обслуговували майбутніх наречених. У вільний час вона співає у кафе Ротонда, де за веселу пісеньку про курча отримує псевдонім Коко. Юна, зухвала, смілива, делікатна зовнішність і з витонченими рисами, вона привертає увагу чоловіків. У кафе Коко знайомиться з багатим спадкоємцем текстильних підприємців Етьєном Бальсаном. Він був зачарований тендітною Коко. Руку не запропонував, а от серце так. Вона переселяється у його маєток.
Коко шанель биография,коко шанель биография личная жизнь, коко шанель біографія українською, коко шанель все о ней, коко шанель история успеха

Бальсан став для Коко містком зі злиднів у забезпечене респектабельне життя. Вона жадібно освоювала правила етикету, вчилася верховій їзді і власноруч виготовляла капелюшки для жінок, які часто навідувалися до резиденції Бальсана. Вона прагнула більшої незалежності, ніж бути утриманкою Етьєна. Бальсан був відомим світським гульвісою, тому своїм інтересам не зраджував, змінюючи жінок одну за одною. Щоб Коко не заважала, він зняв для неї першу майстерню, хоча вважав її справу забаганкою, і познайомив зі своїм другом Артуром Кейпелом. Капелюшки Шанель швидко здобули престиж серед француженок. Це був справжній старт до омріяної фінансової незалежності.

Якщо Бальсан вважав таке захоплення несерйозним, Артур Кейпел підтримав підприємницькі здібності Коко та щедро їх фінансував. Не лише підтримав, він закохався. Між ними спалахнув бурхливий роман. Етьєн Бальсан не хотів поступатися своїм правом на Коко. Друзі сперечалися, ревнували, зводили між собою рахунки. Шанель працювала. Це було важливіше.

Дозволяючи любовні стосунки, вона ніколи не забувала про справу, і поступово ставала тією Шанель, яку ми знаємо.

«Я змогла створити свій будинок, тому що двоє чоловіків сперечалися за мою скромну персону» – згадувала вона потім .

За фінансової підтримки Кейпела Коко відкриває вже зараз магазин-майстерню. Спочатку вона шила капелюшки, потім додалися блузи, жакети, сукні вільного крою! Коко кинула виклик корсетам, які заковували жіночий силует, не давали вільно дихати.

Вона почала творити нову еру моди! Революційно, упевнено, незалежно.
Коко шанель биография,коко шанель биография личная жизнь, коко шанель біографія українською, коко шанель все о ней, коко шанель история успеха

«Я була одноліткою нового століття. І коли знадобилося виразити себе через одяг, він звернувся до мене».

Бунтарка Коко намагалася змінити жіночу свідомість. «Жінка – це не модний чоловічий аксесуар! Жінка – це особистість!». Тільки жінка повинна вибирати, що їй носити і який парфум вона хоче нанести.

Коко Шанель ввела в моду вільний крій, який не сковував рухи, сукні, що відкривають гомілку, твідові костюми, брюки, щоб підкреслити жіночу незалежність, жакети без лацканів, коротку стрижку, як виклик тодішнім стереотипам. Створила маленьку чорну сукню – символ жіночої емансипації, що стала маст-хев гардеробу кожної жінки.

Додала до чорної сукні перли, обвиваючи численними перлинними нитками погруддя. Вона перетворила прикраси на найдемократичніший аксесуар. Якщо Мікімото культивував ідеальну за формою та якістю перлину, яка була еталоном високої моди, Коко зробила акцент на недорогих перлинах, які могла дозволити собі пересічна жінка.

«Перли завжди мають рацію», стверджувала Шанель, закидаючи довгі кольє за спину.

Робота, чоловіки, слава, гроші та свобода. Коко Шанель п'яніла від своєї свободи, свободи не рахувати, свободи вступати у відносини з відомими та знаменитими.

Артур Кейпел загинув у автокатастрофі. Коко впала у депресію, оточивши себе чорним кольором. Є свідчення, що поява чорної сукні – це наслідок жалоби. Незважаючи на серцеву рану, Коко продовжувала полонити чоловіків. У її оточенні з'являється князь Дмитро Романов, двоюрідний брат російського царя. Відносини тривали рік і виявилися корисними Шанель. Він познайомив Шанель з парфумером Ернестом Бо, співпраця з яким принесла світові легендарні парфуми, перший синтезований парфум – Chanel №5.

Чоловіки любили Коко Шанель, любили без пам'яті, але не одружувалися. Нові відносини, що тривали 14 років, з герцогом Вестмінстерським відкрили їй двері у вищий світ. Герцог любив Коко, кинувши до її ніг свій незліченний стан. Коко засновує у Парижі свій будинок – будинок моди Коко Шанель, знайомиться з Черчілем. Саме він на прохання герцога сприяє визволенню Коко Шанель з-під арешту у вересні 44 роки. Герцог Вестмінстерський довго домагався руки від легковажної Коко, але у результаті одружився з іншою.

"Герцогів і герцогинь може бути багато, а Коко Шанель одна". Вона не могла проміняти себе, свій будинок на статус одруженої мадам, так і залишившись для світу – величною мадемуазель.

Історію життя легендарної Коко Шанель неможливо вмістити в жодній ювелірній історії. Шанель не уявляла образ жінки без прикрас. Вважало його недосконалим, незавершеним.

MarkoSoli – пишемо ювелірні історії✨