Червоне, біле або жовте. Який колір золота обрати?


В чистому вигляді золото має яскраво-жовте забарвлення. Тоді, як ми отримуємо червоне або біле золото? Все просто! Золото в чистому вигляді не використовують для виготовлення прикрас через його м’якість. Тому ювеліри використовують лігатури - сплави золота із іншими металами, від яких і залежить колір виробу.

Жовте золото

Саме такий колір має метал у чистому вигляді. Для того щоб надати міцності в метал додають мідь, цинк і нікель. В результаті ми отримуємо сплав 585 або 750 проби (все про проби золота в нашій статті "Проба золота. Що потрібно знати перед покупкою?"), залежно від вибраних пропорцій. Сплави матимуть виражений жовтий колір, проте менш насичений порівняно з 999,9 пробою.


Червоне та рожеве золото
Мідь у сплаві дає червоний колір металу. Чим більша її кількість, тим червоніший відтінок. Часто червоне золото називають рожевим, проте це не зовсім вірно. Для рожевого золота в сплав додають срібло, а іноді цинк, так зменшується кількість міді та відтінок буде теплішим. Рожеве золото поки не користується широкою популярністю в Україні, проте з кожним роком все більше завойовує ринок.


Біле золото

Золото білого кольору отримують в сплаві з паладієм, нікелем або платиною. Суміш з паладієм буде м’якшою, і тому з нею легше працювати. Часто вироби із білого золота покривають родієм ( про нього розкажемо окремо), щоб надати холоднішого відтінку. Без такого покриття прикраси матимуть жовтуватий відблиск, природно враховуючи оригінальний колір металу.


Також можна зустріти ювелірні вироби незвичайних кольорів: зелене, чорне, коричневе, і навіть, фіолетове золото. Для зеленого золота в сплав не додають мідь, використовують лише срібло, колір в результаті буде зелено-жовтим.

Фіолетове золото отримують в результаті легування золота з алюмінієм, проте такий сплав дуже крихкий і його складно обробляти. Незважаючи на прекрасний колір, не користується популярністю в ювелірів, хіба-що для виготовлення вставок. Крім того, фіолетове золото швидко окислюється.

Чорне золото з’явилось відносно недавно. Його отримують додаванням 15% кобальту та 10% хрому. Сплав буває лише 750 проби та характеризується своєю міцністю. Вироби із чорного золото виглядають стильно та неординарно, проте можуть викликати подразнення або почервоніння на шкірі через суміш кобальту та хрому. Не забудьте про цей факт під час вибору прикраси.

Сподіваємось, ви отримали відповіді на ваші запитання, а в нашому інтернет-магазині зможете знайти свою ідеальну прикрасу.