Чому темніє срібло?


Одне з топ запитань наших клієнтів. Неродоване срібло справді має здатність тьмяніти, покриватися темним прошарком або повністю чорніти.

З цього приводу побутує багато думок. Від раціональних до зовсім безглуздих. Де ж міф, а де правда?

Міфи:

  • срібло володіє езотеричними властивостями, вбирає негативну енергетику, тим самим очищує свого володаря. Тому воно чорніє, і його потрібно позбуватись.
  • срібний посуд покривається темним кольором, тому що у будинку завелася нечисть.

Ні, аж ніяк, ні. Ніяке прокляття не впливає на зовнішній вигляд срібних прикрас, ложок чи келихів.

Наукове пояснення.

Срібло, Argentum, є досить м’яким металом. Щоб виріб тримав форму, ювеліри почали додавати у сплав мідь. Хоча частка міді невелика, однак вона може вступати у реакцію з парами сірководню, який міститься у повітрі. Це і викликає потемніння срібних виробів.

Ви, мабуть, зауважували, що срібний виріб може лежати у скриньці, ви його не носите, а він все рівно потемнів. Такий наліт знімається дуже легко. Прикрасу потрібно протерти ювелірною серветкою, яка є у продажі в наших салонах. Або використати м’яку фланелеву тканину.

І міф. І правда.

Якщо срібло почорніло на тілі, це свідчить про серйозне захворювання. Справа в тому, що у поті людини теж є вміст сірки. Якщо людина пітніє, срібло справді може почорніти, контактуючи зі шкірою. Особливо страждають ланцюги і браслети тих, хто займається спортом. А стосовно здоров’я, якщо ви не спортсмен, а ваше срібло почорніло, обстежтесь. Зайвий раз не зашкодить. Можливо ви стали більше пітніти, власне через певні проблемами зі здоров’ям.

Наша порада! Прикраси теж потребують догляду!

  1. Знімайте прикраси, коли ви відвідуєте спортивний зал, басейн або сауну.
  2. Знімайте прикраси, коли переступаєте поріг дому. Усі миючі засоби теж негативно впливають на зовнішній вигляд ювелірних виробів.
  3. Знімайте прикраси, коли наносити на тіло креми та мазі. У них може міститись ртуть. А вона так само вступає у реакцію не тільки зі сріблом, а із золотом, так само.
  4. Якщо ваша прикраса втратила свій сяючий вигляд, довіртесь професіоналам. Ювеліри мають у своєму арсеналі засоби для чищення, шліфування та полірування, щоб повернути вашим улюбленим ювелірним виробам новизну.