Історія кохання королеви Єлизавети II та принца Філіпа


Історію довгого подружнього життя, не заплямованого скандалами, властивими королівським династіям, зрадами, хоча преса неодноразово намагалася звинуватити в них Філіпа, проте доказів не було. Історію глибоких відносин, побудованих на мудрості королеви Єлизавети II та самозреченні принца Філіпа. Нелегко було морському офіцеру, що пройшов війну і якому світила карколомна кар'єра, зректися своїх планів і стати тінню королеви.

У цій історії все неймовірно. Випадкове знайомство у Королівському військово-морському коледжі, де проходив службу молодий Філіп, а 13-річна Єлизавета відвідувала його з візитом, започаткувала дружбу. Під час війни відносини ще більше зміцніли. Філіп брав участь у морських боях, Єлизавета писала ніжні листи підтримки. Юнацьке захоплення спалахнуло з новою силою, коли Філіп повернувся з війни. Молодий, статний, високий красень із блакитними очима остаточно полонив серце юної Лілібет, так у дитинстві називали Єлизавету.

Король Георг VI не був у захваті від цих відносин. Хоча Філіп, що походив з грецького королівського роду, в цей час у нього не було жодних повноважень та статків. Його сім'я внаслідок перевороту втратила владу і давно перебувала у вигнанні. Партія для британської корони здавалася непривабливою.

Єлизавета, маючи круту вдачу, наполягла на їхньому одруженні, не думаючи тоді, яка доля її чекає. Кохання перемогло, король здався. Весілля відбулося у листопаді 1947 року у Вестмінстерському абатстві. А 1952 р. Георг VI раптово вмирає. Єлизаветі було 25 років. Молода мама двох діточок Чарльза та Анни, віддана дружина, в одну мить успадковує британський трон.

Філіп йде у відставку, присягнувши довічно служити своїй королеві.

Відтепер їхні почуття щодня випробовувалися владою, обов'язками монарха, жорстким розпорядком дня, численними подорожами та візитами. Якщо відчуття справжні – їх не зламати. Єлизавета II гідно несла корону, твердо спираючись на руку чоловіка та народила ще двох дітей. Принц Единбурзький прийняв на себе опіку сім'єю, дітьми, зайнявся благодійністю. Він завжди умів вислухати, втішити і розвеселити у потрібний момент свою королеву.

У їхній 73-річній історії кохання була ювелірна історія.

Не секрет, що Єлизавета, як королева володіє великою скарбницею родинних коштовностей. Серед них два діаманти: ▫️Куллінан I – 530,2 карата, інкрустований у королівський скіпетр та ▫️Куллінан II, 317,4 карата, який прикрашає корону Британської імперії. Брошка з унікальним рожевим діамантом вартістю 10 млн доларів, діамантові тіари, кольє, намисто та багато інших коштовностей.

Проте найпотаємнішими для королеви є коштовності, подаровані чоловіком, герцогом Единбурзьким.

Філіп був не багатим, але винахідливим. Його мати передала йому єдину спадщину – свою діамантову тіару. Принц Единбурзький звернувся до ювеліра, щоб із вилучених із неї діамантів виготовити обручку та весільний подарунок – розкішний браслет. Справжні почуття потребують діамантів.

Вже пізніше, на замовлення принца для Єлизавети ювелірний будинок Boucheron виготовив символічний браслет, у якому два сапфірові хрести знаменують грецький прапор, а рубіновий хрест, обрамлений трояндами, символізує перший титул Єлизавети – принцеса Йоркська. Усі деталі пов'язані золотим переплетенням у вигляді ініціалів подружжя. Королева часто одягає його офіційні прийоми.

Єлизавета любить брошки. Вони прикрашають її королівський образ під час офіційних церемоній. Філіп знав це. Тому на його замовлення до дня народження, ювеліри Garrard&Co виготовили брошку «Золотий Жоржин». Її ще називають «Матовим соняшником», одна з улюблених прикрас королеви. А придворний ювелір Ендрю Грім створив брошку «Венера», яка так підкреслює її витончену жіночність, нівелюючи тверді риси монарха, який протягом 70 років займає британський трон.

Їх було небагато, подарованих їм коштовностей, але кожна для Єлизавети II знакова!

«Ти моя сила і опора» – неодноразово повторювала королева Єлизавета ці слова своєму чоловікові принцу Філіпу. І тільки він сам знав, яка вона, жінка, дружина, мати. Тільки він знав усі її потаємні бажання, які вона тримала за міцними завісами палацового етикету. І тільки він знав, які коштовності зберігатимуть у спогадах його безмежну відданість та любов!

МаркоСолі разом з вами напише вашу ювелірну історію✨